EĞİTİM MODELİMİZ

Okulumuzun uyguladığı eğitim modeline buradan ulaşabilirsiniz.


EĞİTİM MODELİMİZ

EĞİTİM MODELİMİZ

Bilgi Küpü Koleji olarak anaokulundan lise öğrenimine kadar benimsediğimiz nitelikli eğitim modeli ile öğrencilerimizi hayata en iyi şekilde hazırlamaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimize verdiğimiz nitelikli ve modern eğitim sayesinde öğrencilerimizi; çevresine duyarlı, teknolojiyi takip eden, inovatif düşünebilen ve hem sosyal hem de akademik yönden başarılı bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Okulumuzun benimsediği " Başarıya ulaşmanın temeli iyi bir eğitim modelinden geçer" felsefesinden yola çıkarak; modern, yenilikçi, çağdaş, dil eğitimine önem veren, sanatı ve sporu öne çıkaran, bir eğitim modelini okulumuzda uyguluyoruz.

Okulumuzda uyguladığımız eğitim modelinde öğrencilerimizde akademik becerilerini geliştirmek adına kalıcı öğrenmeyi hedefleyen, öğrenciyi güdüleyen ve ders ile gerçek hayat arasında bağ kurdurarak bilgiyi kalıcı hale getiren bir yol izliyoruz.  Bunun yanı sıra dershanecilik deneyimlerimizle birlikte öğrencilerin önlerindeki lise ve üniversite sınavlarına hazırlık süreçlerini en üst düzeyde yürütüyoruz.

Yabancı dil becerileri alanında ise yerli ve yabancı öğretmenler ile birlikte öğrencilerimize İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde nitelikli bir eğitim veriyoruz.  Anaokulunda 9 saate kadar İngilizce ve 2 Saat İspanyolca, İlkokulda 14 Saate kadar İngilizce, 2 Saat Almanca, ve 2 Saat seçmeli İspanyolca, Ortaokulda 15 Saate kadar İngilizce, 2 Saat Almanca ve 2 Saat seçmeli İspanyolca, Fen ve Anadolu Lisemizde ise 11 Saate kadar İngilizce 2 Saat Almanca ve 1 Saat seçmeli İspanyolca dersleri görmektedir

Eğitim modelimizde önem verdiğimiz bir diğer başlık ise kişilik beceridir. Rehberlik ve koçluk birimimiz, öğrenci ve veli işbirliği ile öğrencilerimizi, kendisini tanıyan, hedefi olan, güzel ahlaklı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmeleri için etkin bir çalışma yürütmekteyiz.  

Düşünce becerileri başlığımızda ise öğrencimizin düşünme, yorumlama ve  sorgulama becerilerinin uyguladığımız tema çalışmaları kapsamında gelişmesine önem veriyoruz. Derslerimizde işlenilen konuların günlük hayatla özdeşleştirilmesi ile sorgulamaları, bilgiyi aramaları, bulmaları ve yorumlamaları düşünce becerilerindeki ilerlemelerine katkı sağlamaktadır.

Eğitim modelimizin son başlığı olan özel yetenek becerileri için okulumuzda etkin bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında öğrencilerimizin mutlaka bir spor ve sanat dalı ile ilgilenmelerini teşvik ediyoruz. derslerimizin dışında öğrencilerimizi kulüp dersleri ile de destekleyerek özel yeteneklerini keşfetmelerini, var olan yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Yetenek derslerimizde yetkin öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin yeteneklerine göre yönlendirme yaparak kendilerini daha da ileriye götürmeleri için çaba gösteriyoruz. Bunların yanı sıra drama, akıl oyunları, dans, satranç gibi kulüp dersleri ile de gelişimine katkıda bulunuyoruz.

 Ayrıca öğrencilerimize bilişim derslerinin yanında web tasarım, robotik kodlama, 3D tasarım, dersleri ile geleceğe hazırlanma ve yön verme adına ilk adımlarını atmalarına yarımcı oluyoruz. Fen bilgisi derslerinde ise fizik , kimya laboratuvarlarını etkin kullanmanın yanında adli tıp kulübü ve Genetik kulübü ile öğrencilerimizi bir olayı inceleme, yorumlama ve çözme adına kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz.

Etkinlik Görüntüleri

EĞİTİM MODELİMİZ
EĞİTİM MODELİMİZ
EĞİTİM MODELİMİZ
EĞİTİM MODELİMİZ
EĞİTİM MODELİMİZ
EĞİTİM MODELİMİZ
EĞİTİM MODELİMİZ