Ortaokul » SINAV Programı


SINAV Programı

SINAV Çalışmaları  : 

5.sınıfta : Yıl boyu 8.000 soru çözülür.

6.sınıfta Fen sınav –  Matematik sınav gibi ilave derslerle sınav çalışmalarına başlanır. Yıl boyu 12.000 soru çözülür.

 7.sınıfta aralık ayında hafta sonu kursları ile başlar ve nisan sonunda lise sınavı derslerine başlanır. Yıl boyu 18.000 soru çözülür.

 8.sınıfta okullar açılmadan önce 4 haftalık sınav  YAZ  KAMPI  çalışmaları yapılmaktadır. Yıl boyu c.tesi kurslarına devam edilmekte   ayrıca 1. Ve 2.  sınavlarda 4 hafta önce akşam 8 e kadar süren soru çözmek ve eksik gidermek için yapılan akşam kampları  yapılmaktadır. Yıl boyu 27.000 soru çözülür.

Lise hazırlık sınavı Yaz Kampı : Okullar açılmadan önce  4 hafta boyunca  8.sınıflarla  09.00-17.00 arası liseye geçiş için planlanmış önemli konuları  kapsayan çalışmalar.

Lise hazırlık sınavı H.Sonu Kursu  : Her c.tesi 09.00-14.00 arası 8.sınıf öğrencileri ile yapılan sınav çalışmaları

Liseye geçiş sınavı Akşam Kampı : 1. Ve 2. Lgs sınavından önce 4 hafta boyunca pazartesi-perşembe arası saat 20.00 a kadar süren lgs çalışmaları.

  7.sınıf Cumartesi Çalışmaları : Aralık ayı sonunda başlanan 7.sınıf öğrencilerine  lgs  zemini hazırlama amaçlayan çalışmalar.  Nisan sonu itibarı ile hafta içi derslerinde de aynı çalışmalar ve teog konuları çalışılır.

 LGS sınavlarına hazırlık amaçlı Milli Eğitim Programı takip edilir. Her hafta düzenli olarak konu anlatımı ve soru çözümü yapılır. Milli Eğitim Programı çerçevesindeki konuları içeren yayınlar, soru bankaları takip edilerek, öğrencilerin 8.sınıfta girecekleri LGS sınavlarında başarılı olmaları sağlanır.