Ortaokul » Ortaokulda Yaşam


Ortaokulda Yaşam

Ortaokulda  günümüz, saat 09:00’da ilk dersle birlikte mutlu  ve keyif dolu başlar. Günlük ders programı içinde öğrenciler akademik derslerini başarılı bir şekilde tamamlarken programımızda yer alan sanat spor gibi etkinlik dersleriyle de  kendilerini sanatsal ve sosyal yönden geliştirirler. Gününüz  saat 17:00’da 9. dersin tamamlanmasıyla sona erer. Saat 18.00’e kadar randevulu etüt çalışmalarıyla öğrencilerimiz akademik yönden eksiklerini tamamlayabilir. Ayrıca bu saat diliminde proje, tiyatro ve antrenman  çalışmalarını da yapabilirler.

     Özel Bilgi Küpü Kolejinde 5. 6. 7. ve 8.sınıflarda ders programları Yabancı Dil ve LGS çalışmaları ağırlıklı olarak yapılır. 

    Ortaokulda 5.sınıftan itibaren öğrencilere ait sınıflar yerine, öğretmene ait sınıflarda eğitim yapılır.Öğrencilerimiz ders programlarına göre fen bilgisi ve teknoloji laboratuvarı, matematik sınıfı, sosyal bilgiler sınıfı, Türkçe sınıfı, yabancı dil sınıflarına giderek derslerini takip ederler.Bu sistem hem öğrencilerde farkındalık yaratmış olur hemde sınıflarda branşlarına göre daha nitelikli bir eğitim için tüm materyaller eksiksiz bulunur.