İlkokul » Okul Müdürü Mesajı


Okul Müdürü Mesajı

Değerli Anne-Babalar,

2003 yılında geleceğin nesillerini; çağdaş, laik, Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan, Atatürk’ün yolunda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti bekçileri ve aynı zamanda dünya insanı olarak yetiştirmek üzere eğitim dünyasına adım atan kurumumuz Yenişehir mevkiinde yer almaktadır. Kurulduğu günden bugüne sayısız öğrenci yetiştiren ve mezun veren Bilgi Küpü Kurumları; 2017-2018 eğitim-öğretim yılına Yeşilova’daki Kampüsü (Ortaokul-Anadolu Lisesi) ile başlamış olmanın gururunu yaşamaktadır.

Öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla birlikte uyguladığımız Aktif Öğrenme Öğrenci Merkezli Programları ile dünya standartlarında eğitim alırlar. Bunun bir sonucu olarak Bilgi Küpü İlkokulu öğrencileri; araştırmacı, kendine güvenen, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, anadilini çok iyi kullanan, çift dilli, çağdaş, toplumsal değerlerine ve kültürüne sahip çıkan, ulu önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, uluslararası bilince ve 21. yüzyıl becerilerine sahip, farklı bakış açıları ile farklı kültürlere değer veren bireyler olarak yetişirler.

Öğrencilerimizin akademik, sosyal ve duygusal gelişimleri eğitim felsefemizin en önemli ayaklarından biridir. Okulumuzda eğitim-öğretim, öğrencilerin farklı ihtiyaçları olduğu bilinciyle onların hazır bulunuşluk seviyelerine, ilgi alanlarına ve öğrenme şekillerine hitap edecek şekilde planlanır ve uygulanır. Öğrencilerimizin sosyal gelişimlerinde çok önemli olduğuna inandığımız yetenek dersleri ile program zenginleştirilir. Seçmeli dersler (English Drama Club, English Speaking Club, Yaratıcı Drama, Keman, Piyano, Jimnastik, Yüzme, Değerler Eğitimi, İleri Matematik, İletişim ve Sunum Becerileri vb.) kapsamında öğrencilerimiz her yıl kendi ilgi ve istekleri doğrultusunda 30’a yakın dersin seçimlerini yapar ve çalışmalarını sürdürürler. Bu keyifli eğitim yolculuğunda öğrencilerimizin yanında onlara her zaman destek veren psikolojik danışmanlarımız, alanlarında uzman, güler yüzlü, sabırlı ve deneyimli öğretmenlerimiz yer alır.

Bilgi Küpü İlkokulunda Türk ve ana dili İngilizce olan güçlü öğretmen kadrosu, eğitimdeki gelişmeleri yakından takip ederek, öğrencilerimizin gelişiminde maksimumda çalışmalarını sürdürürler.

Bilgi Küpü İlkokulu eğitim modeli, yabancı dil eğitimi, bireysel eğitim modeli, sosyal etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak, karşılıklı görüşmek kısacası Bilgi Küpü İlkokulu ile tanışmak üzere okulumuzu ziyaret edebilirsiniz. Sizleri okulumuzda ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacağız.

Saygılarımla,