Anadolu Lisesi » Okul Müdürü Mesajı


Okul Müdürü Mesajı

Elde ettiğimiz başarılar ve sizlerden aldığımız güçle 2017-2018 eğitim-öğretim yılında tam donanımlı ve teknolojik kampüsümüzle birlikte Kocaeli eğitim dünyasına her açıdan farklı bir Bilgi Küpü Anadolu Lisesi’ni kazandırdık.

Bilgi Küpü Anadolu Lisesi olarak ulusal değerlerine sahip çıkan, evrensel değerlere açık, Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik, mutlu, özgüven sahibi, üretken, yaratıcı, sosyal, başarılı ve önderlik vasıfları gelişmiş insanlar yetiştirmeyi amaç edinmektedir.

Anadolu lisemiz dünyadaki en modern ve güncel eğitim yaklaşımlarını öğrencilerine sunmayı amaç edinen teknolojik, inovatif ve fütürist bir okul okuldur.Sürekli gelişimi, eğitimde bireysel farklılıkları dikkate alan lisemiz, sosyal başarıyı ve akademik mükemmeliyetçiliği esas almaktadır. Eğitim sistemimiz ulusal(YKS vb.) ve uluslararası(Toefl, Cambridge,Trinity vb.)sınavlarda üstün başarı elde edecek özgünlükte kurgulanmıştır. Bilgi, beceri ve başarı odaklı lisemiz yaşam boyu eğitim felsefesini eğitim misyonu içinde barındırmaktatır.

Öğrencilerimizin 4 yıllık lise hayatları süreci içinde kendilerini ana dilleri dışında da nitelikli bir şekilde ifade etmelerini önemsemekteyiz. Bilgi Küpü Anadolu Lisesi'nin 4 yıllık İngilizce programı hazırlık sınıfı bulunduran liselerin İngilizce programlarına denk şekilde kurgulanmıştır. Bilgi Küpü Anadolu Lisesi'nde verilen İngilizce eğitiminde öğrencilerimiz Toefl, Cambridge,Trinity vb. uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlanacak ve yönlendirilecektir.

Bilgi Küpü Anadolu Lisesi 9.ve 10.sınıflarında yoğun dil programı,yetenek atölyeleri ve etkinliklerin yanı sıra  zorunlu derslere ek olarak Matematik,Fizik ve Kimya disiplinlerinde YKS çalışmaları yapılacaktır.

11.sınıfın ikinci döneminden itibaren ve 12.sınıflarda standart eğitim programı devam ederken 14 yıllık dershanecilik, etüt merkezi  tecrübesiyle oluşturulmuş ve başarısı kanıtlanmış akşam ve cumartesi etütleri ile desteklenen sınav hazırlık sistemimiz uygulanır.

15 yıllık tecrübe ile oluşmuş Bilgi Küpü öğrenci takip sistemi ile öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri düzenli olarak takip edilecektir.

Kocaeli'ne eğitimine değer katan Bilgi Küpü Anadolu Lisesi'ne öğrenci kabulü belirli ve üst seviyede standartlarla gerçekleşmektedir. Hedefimiz başarılı ve seçkin öğrencilerle Kocaeli'nin proje üreten okulu haline gelmektir. Bu nedenle öğrencilerimizin LGS başarılarına göre %100' e varan eğitim bursu imkanı sağlıyoruz.

ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ