Bilgi Küpü Koleji Logo

Kurumsal » Hakkımızda

Bilgi Küpü Eğitim Kurumları


Hakkımızda

       Özel Bilgi Küpü Eğitim Kurumları 2003 yılında kurucumuz Kenan DEMİR tarafından Yahyakaptan’da bölgenin ilk Etüt Merkezi’nin kurulması ile eğitim-öğretime başlamıştır. Etüt Merkezi olarak yapılan başarılı çalışmalar neticesinde zaman içinde Bilgi Küpü Anaokulu ve Bilgi Küpü Zirve Dershanesikurumlarını bünyesine katarak şehrimize eğitim-öğretin alanında ‘sevgi ~ ilgi ~ güven ~ başarı’ unsurlarını göz önünde bulundurarak kaliteli hizmetlerine devam etmiştir.

   2015 – 2016 eğitim öğretim yılında uzun zamandır hazırlıkları yapılan ‘Temelleri Sevgi ile atılan, Duvarları Güvenle örülen, Kaliteyle boyanan, Bilgi ile donatılan  12 yıllık deneyimin eseri BİLGİ KÜPÜ KOLEJİ Anaokulu – İlkokul – Ortaokul olarak hizmete girmiştir.100 ü aşkın personeli – 500 ü aşkın öğrencisi – 1000 i aşkın velisi ile büyük bir aile olarak 12 yıllık deneyim ve birikimi ile İzmit – Yenişehir Mahallesi’nde     ‘Temelini SEVGİ ile attığımız, Duvarlarını GÜVENLE ördüğümüz, KALİTE ile boyadığımız, Her bölümünü BİLGİ ile donattığımız ’  12 yıllık DENEYİMİN eseri olan BİLGİ KÜPÜ Kolejini Anaokulu ~ İlkokul ~ Ortaokul olarak hizmete sunulmuştur.

    Bilgi Küpü Koleji  3.000 m2 kapalı alan içinde modern, kaliteli ve üstün teknoloji ile donatılmış 29 derslik, konferans ve 3 boyutlu sinema salonu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, bilişim atölyesi, fen laboratuvarı, oyun salonu, kantin, yemekhane, mutfak, her m2 si en iyi şekilde değerlendirilmiş içinde basketbol, voleybol, futbol, tenis sahaları, özel oyun alanları, oyun parkı, hayvan kümesi, sera alanı vb. bulunan bir okul olarak hazırlanmıştır.

    Bilgi Küpü Koleji olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılı her alanda son derece başarılı geçirilmiştir. İlk yılı  olmasına rağmen TEOG Sınavı sonuçlarına göre Kocaeli’ndeki tüm özel ve devlet ortaokulları arasında 4. olmuş ve  8.sınıf öğrencilerinin %35 i Fen lisesine , %55 i Anadolu lisesine, % 10 diğer okullara yerleştirilmiştir. Ayrıca gerek takım sporlarında gerekse bireysel birçok yarışmada dereceye girerek  altın-gümüş-bronz madalyalar kazanılmıştır.   

    15.yılımız olan 2017-2018 eğitim öğretim yılında Bilgi Küpü Koleji Yeşilova Kampüsü ile eğitim sektöründe kalitemizi güçlendiriyoruz. 11.000 metrekare kapalı alanı olan ve içerisinde birbirinden farklı etkinlik alanlarını barındıran kampüs binamızı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.Yüzme havuzları, konferans salonları, cep sinemaları, eğitim alanında ve kullanım bakımından tam donanımlı sınıfları, meteoroloji ve uzay gözlem eviyle eğitim öğretim yılında değerli öğrencilerimiz bekliyoruz.  

BİLGİ KÜPÜ KOLEJİ 5 temel üzerine oturtulmuştur ;

1 - Tüm paydaşların (Öğrenci – Veli – Öğretmen - Diğer) severek geldikleri, keyifli ve mutlu oldukları, sevgi-saygı-güven çerçevesinde iletişim kurdukları, kendilerini güven içinde ve değerli hissettikleri bir okul.

2 - Öğrencilerimizin akademik olarak kapasiteleri ile doğru orantılı , bilinçli ve hedefli bir şekilde  maksimum ba-şarıya ulaştırılacakları, ezberci ve geçici öğrenme ile değil, aktif ve kalıcı öğrenme ile eğitim alacakları bir okul.

3 - Öğrencilerimizin anaokulundan başlayarak İngilizce’ yi  severek, doğru yöntem ve tekniklerle öğrendikleri,  akıcı konuşarak kendilerini ifade edebildikleri, ayrıca 2. ve 3. yabancı dil eğitimi aldıkları (Almanca – İspanyolca), 1.sınıfta haftada 15 saat ve 5.sınıfta haftada 18 saat İngilizce dersi ile hazırlık programı uygulanan bir okul.

4 - Öğrencilerimizin özellikle yetenek dersleri ve seçmeli derslerle (Piyano – Keman – Gitar – Yan Flüt –  Yüzme – Drama – Satranç – Dans – Akıl oyunları – Değerler Eğitimi vb.) ilgi ve yeteneklerini keşfederek geliştirdikleri,  her öğrencisinin kendisi için en doğru branşta bir sanat ve spor dalı ile çalıştıkları bir okul.

5 – Etkin rehberlik ve koçluk çalışmaları ile öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, doğru hedef ve bilinçle çalıştıkları, karekter ve kişiliklerini sağlam bir temel üzerine oluşturdukları, kendilerine – ailelerine – ülkelerine – dünyaya – tüm insanlığa faydalı, özgüven sahibi, kendini ifade eden, sosyal yönü ve iletişimi güçlü, güzel ahlaklı bireyler olarak yetiştikleri bir okul.